Aktuality nejen z Asociace

Aktuální dění ze školních jídelen, informace o chystaných seminářích i legislativní novinky a úpravy v našem oboru. Za vaše připomínky či komentáře k příspěvkům budeme rádi.

Pozvánka na seminář Návrat ke kořenům a selskému rozumu v Praze

Prvním společným seminářem, který odborně zaštiťuje Státní zdravotní ústav je NÁVRAT KE KOŘENŮM A SELSKÉMU ROZUMU, který se bude konat ve dvou termínech 3. a 8. října. Vše podstatné najdete na stránce události. Jelikož jsou prostory omezené, budeme brát ohled na pořadí přihlášených. Moc se na Vás těšíme, velice se těšíme na témata, která společně probereme a nejvíce se těšíme na zpětnou vazbu od Vás z praxe, která je pro nás klíčová.

Podrobnosti

Připravili jsme pro Vás semináře na téma “NAVIGACE VE SVĚTĚ VÝŽIVY”

Připravili jsme pro Vás semináře na téma NAVIGACE VE SVĚTĚ VÝŽIVY Asociace školních jídelen České republiky, z. s. Vás zve na jednodenní odborné semináře pro zaměstnance školních jídelen, které se konají v Krajských centrech sdílení dobré praxe (KCSDP) Přednášejí: Mgr. Alexandra Košťálová, lektorka a koordinátorka projektu Zdravá školní jídelna, SZÚ Praha MVDr. Anna Niklová, vedoucí oddělení…

Podrobnosti

Termíny školení v oblasti hygieny potravin pro Jihomoravský kraj

Asociace školních jídelen ČR, z. s. (AŠJ ČR) si Vás dovoluje pozvat na oblastní školení pod vedením Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje ŠKOLENÍ PRO PRACOVNÍKY PRACOVNÍKY ŠKOLNÍCH JÍDELEN V OBLASTI HYGIENY POTRAVIN.
Školení pro pracovníky školních jídelen v oblasti hygieny potravin je zajištěno formou dvou přednáškových bloků pod vedením pracovnic odboru hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje se sídlem v Brně: MVDr. Marcela HADÁMKOVÁ, MUDr. Eva LYSÁ a Ing. Marcela BLAHOVÁ.

Podrobnosti

Pozvánka na seminář “Česká klasika v moderním podání” 26. dubna 2019

Asociace školních jídelen České republiky Vás zve na jednodenní odborný seminář pro zaměstnance školních jídelen konaný v Krajském centru sdílení dobré praxe – „ČESKÁ KLASIKA V MODERNÍM PODÁNÍ“.
Seminář se uskuteční v pátek 26. dubna 2019 v Krajském centru sdílení dobré praxe při Školní jídelně náměstí Svornosti 7, Brno. Seminář je vhodný pro dvoučlenné týmy ve složení vedoucí školní jídelny a kuchařka/kuchař a účast na akci přislíbila Mgr. Kateřina Valachová, konzultantkou na semináři bude Markéta Hrubešová.
Přihlašování na seminář probíhá on-line na našich stránkách a kapacita semináře je 30 osob.

Podrobnosti

Probíhá školení hygienického minima

Aktuálně probíhá v krajích Plzeňském, Královéhradeckém a Pardubickém školení hygienického minima pro pracovníky školních jídelen. Školení připravujeme ve spolupráci s příslušnými Krajskými hygienickými stanicemi v daných krajích a samotné školení vedou pracovnice z odboru hygieny dětí a mladistvých. V tuto chvíli máme za sebou již několik školení v 10-ti různých městech a další jsou ještě před námi.

Podrobnosti