Zvládli jsme to! Tímto zvoláním bychom mohli zhodnotit a zároveň shrnout Španělský den neboli Den mezinárodní kuchyně v českých jídelnách, který se minulou středu konal na naší škole.
31. 1. 2018 nebyl na naší škole pouze dnem, kdy se rozdává pololetní vysvědčení, byl to také den plný vzácných návštěv, neobyčejných vystoupení žáků v barvách a rytmu Španělska a v neposlední řadě také kulinářských objevů.
Celý článek najdete zde

Španělský den na Benešovce

Co se vám vybaví, když se řekne školní jídelna? Jaká byla a je nabídka jídel ve školách? Má tendenci být zdravá, chutná a neokoukaná? Drží se tradičních místních receptů nebo se nebojí zavítat na návštěvu za hranice našich českých chutí? Prostřednictvím projektu Asociace školních jídelen ČR (AŠJČR) se o mezinárodní zpestření pokusila Základní škola Pastviny v Brně, která tento gastronomický experiment propojila s celodenní tematickou výukou na celé škole.
Celý článek zde
2. 8. 2019 Hana Koblihová

Chutě Španělska na ZŠ a MŠ Pastviny, Brno

Praha, 27. dubna 2017 – Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes v Brně podpořila Den norské kuchyně. Akci pořádá Asociace školních jídelen pod záštitou předsedy vlády, ministryně školství, ministra zdravotnictví a senátora Parlamentu ČR s podporou velvyslankyně Norska v České republice. Celý článek najdete zde.

Ministryně školství Valachová podpořila Den norské kuchyně

Akci hodnotíme velmi kladně, oběd byl velice chutný a atraktivní, zúčastnění hosté i strávníci, se kterými jsme hovořili, si menu pochvalovali a množství přídavků to dokazuje. Rádi budeme v akcích tohoto typu pokračovat a věříme, že příští akce bude nejméně vydařená stejně jako ta thajská.

ZŠ Plzeňvedoucí ŠJ

DEN THAJSKÉ KUCHYNĚ ve školní jídelně při ZŠ Kunratice Den thajské kuchyně, projekt Asociace školních jídelen, se vydařil a paní kuchařky se svého úkolu zhostily na výbornou! S maximální snahou a pečlivostí připravily celé menu a podle reakcí strávníkům uvařené jídlo chutnalo.

Marie Polívkovávedoucí ŠJ při ZŠ Kunratice

dnes úspěšně proběhl v jídelně ZŠ M. Horákové Den thajské kuchyně, kterého jsem se jako zástupce Makra zúčastnila. Panovala zde velice dobrá nálada. Celý tým kuchařek si to náležitě užíval, některé se dokonce naučily pár slov z thajského jazyka, kterými pak zpestřovaly vydávání tolik povedených jídel. Myslím, že to byl velice povedený den a že všem strávníkům nadmíru chutnalo.

ZŠ M. Horákovévedoucí ŠJ

Vážený pane řediteli,
děkuji Vám za pěkné odpovědi a chválu naší CŠJ. Přeji Vám další úspěšné akce a věřím, že se opět shledáme u dalšího zajímavého dne kuchyně.

Eva HozmanováCŠJ Lovosice

Dobrý den,
dovolte mi, abych Vám jménem zaměstnanců Centrální školní jídelny Lovosice poděkovala za zdařilý projekt. Jsme velice rádi, že můžeme spolupracovat s Asociací školních jídelen České republiky na projektu, který se týká představení mezinárodních kuchyní.

Jana Dreieckerová, ředitelkaCentrální školní jídelna Lovosice, Všehrdova 924, 412 01 Lovosice

Dobrý den pane řediteli,
jsem velmi potěšena, že právě naše školní jídelna byla zapojena do projektu “ Den thajské kuchyně v českých školních jídelnách“. Přestože jsem se dané akce nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, absolvovala daný workschop naše šefkuchařka paní Renata Štočková. Akci klasifikovala jako velmi úspěšnou, organizačně dobře zvládnutou.

Mgr. Ivana Kleinovávedoucí ŠJ Labská, Brno