Obecné informace

ONLINE školení pořádáme prostřednictvím aplikace Microsoft Teams. Aplikaci používaly pro ONLINE výuku i naše děti a proto doufáme, že většina z vás již má s touto aplikací zkušenost. Kdo umí aplikaci Microsoft Teams používat může se připojit prostřednictvím aplikace. Níže uvedený návod je především pro účastníky, kteří se s aplikací Microsoft Teams dosud nesetkali. Připojení na školení v rámci prohlížeče můžete použít i v případě, že si nechcete do počítače instalovat další aplikaci.

Velkou výhodou software MS Teams je možnost ovládat školení jako video k jakémkoliv přehrávači médií. ONLINE školení sice plánujeme na určitý čas, ale ten pro vás není nikterak zavazující. Stačí se pouze přihlásit na školení, kdykoliv před jeho ukončením a snadno se můžete vrátit třeba na začátek školení.

TIP: Pokud vám tedy nevyhovuje čas školení, stačí se připojit hned na začátku, pozastavit si záznam (kliknutím na pauzu v ovládacím panelu, který vám vyjede na spodní části obrazovky, pokud do této oblasti sjedete kurzorem myši) a následně shlédnout celé školení v čase který vám vyhovuje. Nesmíte zařít okno prohlížeče = přerušit danou relaci v prohlížeči.

INSTRUKCE aneb KAM SE PŘIPOJIT?

Instrukce jak absolvovat školení jsou odesílány vždy 2 pracovní dny předem, na e-mailovou adresu na kterou byla vytvořena objednávka, stejnou cestou jakou rozesíláme pozvánky = hromadný newsletter. Žádám vás prosím abyste si zkontrolovali v e-mailu i složku SPAM nebo složku Hromadná korespondence, kam by mohl být podobný e-mail omylem zařazen.

V e-mailu s instrukcemi najdete tlačítko Přihlasit se na školení (v některých případech doplněné o čas) a i tlačítko Zobrazit návod, které odkazuje na tuto stránku.
Po kliknutí na tlačítko Přihlásit se na školení budete v rámci vašeho webového prohlížeče přesměrování na stránku, kde se budete moci školení zúčastnit.

TIP

Pokud chcete absolvovat školení dle našeho návodu a máte problémy s přihlášením na školení po kliknutí na tlačítko Přihlásit se na školení:

Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Přihlásit se na školení a vyberte možnost kopírovat odkaz (přesný text je zavislý na aplikaci nebo prohlížeči, který používate)

Odkaz vložte do adresního řádku prohlížeče internetu a stiskněte Enter (mohu potvrdit, že i když mám v počítači instalovanou aplikaci Teams, funguje tento postup bez problému s prohlížečem Microsoft Edge, který byste měli mít v PC všichni)

Postupujte dle níže uvedného návodu.

Jak se připojit?

Je to velice jednoduché. Po kliknutí na odkaz se vám v prohlížeči načte uvítací stránka aplikace Microsoft Teams.

Pod textem Sledujte živou událost v Microsoft Teams klikněte na tlačítko Místo toho sledovat na webu.

Budete přesměrování na uvítací stránku živé události. Pod tlačítkem Přihlásit se klikněte na odkaz Připojit se anonymně.

Hotovo. Nyní jste připojeni na naše školení.